29 lipca 2017

Barrrdzo mroczny book TAG


   Po dwóch miesiącach nadszedł czas na wykonanie barrrdzo mrocznego tagu stworzonego przez KittyAillę. Za nominację oczywiście dziękuję. Jednocześnie - mam małą informację dla moich kochanych Czytelników: wyjeżdżam, nie będzie mnie przez tydzień w domu. Z dostępem do Internetu pewnie będzie różnie, ale nie będę ani komentować waszych postów, ani zatwierdzać nowych komentarzy. Jednak - zaplanowałam kilka postów, a więc pusto na blogu nie będzie. Nie przedłużając - zapraszam na tag!

Uwaga, w odpowiedziach na poszczególne pytania mogą znaleźć się spoilery!

Taniec sadystycznej radości - śmierć lub krzywda bohatera, z której się cieszyłaś.
[Szklany tronCealena Saradothien w kopalni. Taaak, to najlepsze, co może być, bo gdy wylazła stamtąd, stała się najbardziej irytującą książkową bohaterką roku 2017. Rozpuszczona dziewczynka lubująca się w średniowiecznych fortepianach (!) i bilardzie (!!) i pieskach z kokardkami (!!!). Mogła zostać w tej kopalni.

Dlaczego nie ja?! - śmierć, której nie mogłaś wybaczyć autorowi.
[Kroniki Świata Wynyrzonego] Ciężko było by, kiedy dowiedziałam się, że Fen stracił życie. Serio, na swój sposób polubiłam tego bohatera i przez chwilę wręcz nie mogłam uwierzyć, że to akurat na niego padło. Przykra była też śmierć ojca protagonistki serii, Livona.

Dziewczynki lubią złych chłopców - czarny charakter, którego byś poślubiła.
[Czerwona Królowa] Mimo dziwnego rodzaju sympatii do czarnych charakterów, nie zdecydowałabym się na ślub. Jest dużo innych, lepszych kandydatów na mężów. :D Nie mniej jednak, chętnie randkowałabym z Mavenem z "Czerwonej Królowej" (nie jestem pewna, czy to spoiler, że on jest zły...). 

Zwyrodnialec - najokrutniejsza metoda zabójstwa, z jaką spotkałaś się w książce.
[Sigrid] Na tę kategorię mam przygotowany przepiękny cytat, który jest dużo bardziej wymowny niż mój opis. :D "Zdecydowanym ruchem rozdarła woniejący moczem habit i mocno złapała za mosznę i członek. Mnich zaczął kwiczeć jak wieprz, pot lał się z niego strumieniami, prosił i błagał o litość. Emma nie miała jej w sobie. Cięła za tych śmierdzących chłopów, którzy spuszczali w nią swój brud, za niewinne dzieci zgładzone w pożarze, za szatana, który owładną duszą tego fałszywego sługi Bożego. Nóż okazał się ostry i niewiele było trzeba, aby odkroić dyndające ochłapy skóry. Przytrzymała je mężczyźnie przed oczami, z uśmiechem słuchając piskliwego ryku, jaki wydawał, sikając posoką. - Posmakuj mej zemsty - oznajmiła i wepchnęła zakrwawione narządy w jazgoczące usta." A potem wrzuciła go do ognia.

Pogrzeb - wylosuj zdanie z dowolnej książki, które będziesz miała na nagrobku.
[Szeptucha] No, wylosowałam piękne zdanie, niezwykle pasująca na mój nagrobek i dające nadzieję. Taaaak. :D "Kochanie, będzie dobrze." Nie żyjesz, będzie dobrze! 

Cruella de Mon - czarny bohater - szaleniec.
[MargoTutaj mam ogromny problem... Jakich ja znam szaleńców? No dobrze, postawię na tytułową bohaterkę powieści Tarryn Fisher. I tak, ja wiem, czy uznanie jej za dobrą czy nie jest sprawą sporną, ale miała w sobie trochę szaleństwa, czyż nie? W końcu, kto normalny byłby zdolny do tego, co ona uczyniła?

Satanistyczne modły - zła postać historyczna, którą uwielbiasz.
Uwielbieniem bym tego nie nazwała. Czy można uwielbiać osobę, która przyczyniła się do śmierci setek tysięcy, jeżeli nie milionów osób? Nie mniej jednak, na swój sposób fascynuje mnie postać Adolfa Hitlera. Jestem ciekawa, co miał w głowie, że uczynił to, co uczynił. Ciekawi mnie m.in. jakie miał motywy.

Piekielna kara - książka, która wymęczyła cię swoją beznadziejnością.
[Maska śmierci] Początkowo chciałam postawić na Szklany tron, no ale w sumie...  Szybko przeczytałam tę książkę i aż tak mnie nie wymęczyła (zirytowała, owszem, ale nie wymęczyła). Natomiast miałam ogromny problem z Maską śmierci Adama Blade'a. To po prostu bardzo słabe high fantasy.

Hrabia Dracula - najlepsza książka o wampirach.
[Królowa cieni] Tyle że... ja nie czytam o wampirach. No dobrze, w Królowej cieni niby były wampiry, ale bardziej odpowiadały opisowi zombie. Również w Złodzieju dusz Jadowskiej pojawiły się te krwiożercze bestie, ale przecież to nie książka o wampirach...

I niech się leje krew... Najbardziej krwawa książka.
Hm... Nic szczególnego nie przychodzi mi do głowy.

I'll find you and I'll kill you - nominacje.
Kto chce umrzeć, niech wykona ten tag... :D

5 komentarzy:

 1. Jak dobrze, że nie jestem sama w mojej fascynacji Adolfem!
  Margo to rzeczywiście postać, którą trudno jednoznacznie ocenić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nareszcie jakiś tag, który pasuję do mojej osobowości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie chcę umrzeć, ale kiedyś ten tag wykonam :D.
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pogrzeb - wylosuj zdanie z dowolnej książki, które będziesz miała na nagrobku.
  [Szeptucha] No, wylosowałam piękne zdanie, niezwykle pasująca na mój nagrobek i dające nadzieję. Taaaak. :D "Kochanie, będzie dobrze." Nie żyjesz, będzie dobrze!
  Padłam xD Wybacz, to zdanie rozwaliło system xD Jeszcze to "kochanie" :D
  Super, że wreszcie wykonałaś <3

  OdpowiedzUsuń

layout by oreuis