02 września 2017

Wrześniowe zapowiedzi wydawnicze

Po dosyć ubogim w nowe premiery sierpniu, nadszedł czas na obfity wrzesień. Wydawnictwa przygotowały naprawdę szeroką ofertę na najbliższe kilka tygodni i ciężko było z tego wybrać kilka najciekawszych pozycji, które chcę zaprezentować. Po dłuższym czasie przeglądania zapowiedzi, udało mi się wytypować osiem pozycji, na które czekam najbardziej. Zapraszam do zapoznania się z nimi!


Pan Nancy pozostawił Grubemu Charliemu w spadku różne rzeczy. A wśród nich wysokiego, przystojnego nieznajomego, który zjawia się pewnego dnia przed drzwiami i twierdzi, że jest jego utraconym bratem. Bratem tak różnym od Grubego Charliego, jak noc różni się od dnia, bratem, który zamierza pokazać Charliemu, jak się wyluzować i zabawić... tak jak kiedyś ojciec. I nagle życie Grubego Charliego staje się aż nazbyt interesujące. Bo widzicie, jego ojciec nie był takim zwykłym ojcem, lecz Anansim, bogiem-oszustem. Anansim, buntowniczym duchem, zmieniającym porządek świata, tworzącym bogactwa z niczego i płatającym figle diabłu. Niektórzy twierdzili, że potrafił oszukać nawet Śmierć. 

Naprawdę trudno jest być najmłodszym, szczególnie w rodzinie Mrocznego Władcy. Szczególnie kiedy cała reszta braci prowadzi już samodzielne życie, a ciebie nadal próbują karmić z łyżeczki. Jedyna możliwość to uciec z domu, najlepiej do jakiejś szkoły magii. A żeby nie było za nudno to zawsze można zabrać do towarzystwa drużynę bohaterów, siedzących w zamkowych lochach... i chyba lepiej zrobić to incognito, tak na wszelki wypadek.

Książka idealna dla fanów fantasy w stylu Olgi Gromyko czy Aleksandry Rudej!

Srebrni magowie bezlitośnie ścigają wyznawców czarnej magii, uznanej za skażoną. Demony z Otchłani przybierają ludzką postać i przenikają do świata śmiertelników. W Shan Vaola nad Zatoką Snów pojawia się na wpół obłąkany człowiek z twarzą pociętą bliznami, który pamięta jedynie urywki z swej przeszłości. W tunelach podziemnego świata żywiołaków i chowańców, ifrytów i homunkulusów, żebraków i przestępców, stopniowo odkrywa swoje magiczne talenty. "Dwie karty" - powieść mroczna, intrygująca, pełna plastycznych szczegółów obyczajowych, z pełnokrwistymi postaciami tworzącymi żywą, przemawiającą do wyobraźni społeczność - otwierają cykl "Teatr węży".

Tajemnicza epidemia zmiotła z powierzchni Ziemi dorosłych i dzieci, oszczędzając jedynie nastolatków. By przetrwać w chylącym się ku upadkowi świecie, młodzi łączą się w plemiona. Jefferson, mimowolny przywódca grupy zamieszkującej okolice Placu Waszyngtona, oraz Donna – obiekt jego skrywanej miłości – każdego dnia stawiają czoła niebezpieczeństwom postapokaliptycznego chaosu, świadomi, że ich dni są policzone. Gdy jeden ze współplemieńców wpada na trop lekarstwa, które pozwoli im się wymknąć nieuchronnej śmierci, pięcioro nastolatków wyrusza na ryzykowną ekspedycję. W drodze do celu będą musieli pokonać terytoria opanowane przez gangi, fanatyków i bojówki. Czy młodym bohaterom uda się ocalić wymierającą populację?


"Nibynoc" J. Kristoff; 13 września, wydawnictwo MAG

Córka powieszonego zdrajcy, Mia Corvere, ledwie uchodzi z życiem po nieudanej rebelii jej ojca. Samotna i pozbawiona przyjaciół ukrywa się w mieście wzniesionym z kości martwego boga. Ścigają ją senat i dawni towarzysze jej ojca. Jednakże jej dar rozmawiania z cieniami doprowadza ją do drzwi emerytowanego zabójcy i otwiera przed nią przyszłość, jakiej nigdy sobie nie wyobrażała. Szesnastoletnia Mia zgłębia teraz tajniki fachu u najbardziej niebezpiecznych zabójców w całej Republice - w Czerwonym Kościele. W salach Kościoła czeka ją wiele zdrad i prób, a porażka oznacza śmierć. Jeśli jednak przetrwa inicjację, zostanie przyjęta w poczet wybrańców Pani od Błogosławionego Morderstwa i znajdzie się o krok bliżej tego, czego naprawdę pragnie. Nila i jej towarzysze, uprowadzeni przez bandę Welesa do Łajdackiego Krańca, krainy bezprawia i dzikich ostępów, po brawurowej ucieczce zdołali wrócić do domu. Wkrótce porywacze ponownie zaatakowali, tym razem posługując się podłą intrygą. Osaczeni w zaułkach wielkiego miasta Niepowszedni znów wygrali, wymyślając własny fortel. Chcąc na dobre uwolnić się od prześladowców, muszą urządzić na nich obławę w Łajdackim Krańcu. Terytorium Welesa jest jeszcze bardziej przerażające niż poprzednio. Surowa zima i głód to tylko część niebezpieczeństw. Nie wszyscy dotrą do celu. Zaskakująca przeszłość Welesa splecie się z życiem Nili. Wszystkie karty zostaną odkryte, ale za ich poznanie przyjdzie zapłacić wysoką cenę.


"Rdza" J.Małecki; 27 września, wydawnictwo SQN

Lato 2002 roku. Czekając na powrót rodziców z wielkiego miasta, siedmioletni Szymon układa monety na torach. Nie wie, że jego życie nigdy już nie będzie takie, jak dotychczas. Kilka dekad wcześniej jego babka, Tośka, wyrusza w podróż, którą zapamięta na zawsze. Wyrwana z bezpiecznego domu dziewczynka trafia do obcego świata, którego zasad musi się nauczyć. Jako dorosła kobieta stanie przed konsekwencją swoich dawnych wyborów. Losy tych dwojga splatają się w sposób, którego żadne z nich się nie spodziewa. Zmuszeni żyć ze sobą, pomimo różnic, Szymon i Tośka próbują zrozumieć się nawzajem i uwierzyć, że wszystko będzie dobrze.

Denizen spędził w sierocińcu jedenaście lat, nie pamięta swoich rodziców, jest więc zaskoczony, kiedy dowiaduje się od dyrektora, że ma po niego przyjechać nigdy wcześniej niewidziana ciotka. Zamiast niej w sierocińcu zjawia się młody mężczyzna w luksusowym samochodzie. Zabiera Denizena do dziwnego, pełnego świec i starych portretów domu – siedziby zakonu walczącego z mrokiem i istotami, które z niego pochodzą.

Zabawne fantasy dla miłośników Percy'ego Jacksona czy Harry'ego Pottera!

16 komentarzy:

 1. Z tego zestawienia najbardziej interesuje mnie "Rdza". Uwielbiam twórczość Małeckiego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej zainteresowało mnie "Ciężko być najmłodszym". Jeżeli humor będzie tam podobny do powieści reprezentowanych przez Aleksandrę Rudą, to książka już mnie kupiła :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety z wymienionych nic mnie nie interesuje, ale mam już na oku kilka innych nowości, także nic straconego :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na Chłopców Anansiego, a poza tym na trzeci tom Prawa Millenium oraz Wojen Alchemicznych i przede wszystkim na nowego Ćwieka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowy Ćwiek jakoś nie zachęcił mnie opisem. :o Może to wynik tego, że nie jaram się USA? Nie wiem. :p

   Usuń
 5. Gaiman <3. Marzę o tym, aby uzbierać wszystkie jego książki (i przeczytać, oczywiście), ale ostatnio jest ich taki wysyp od wydawnictwa MAG, że nie nadążam XD. Mam dopiero "Gwiezdny pył" i "Nigdziebądź"!
  "Ciężko być młodszym" trochę bawi mnie swoim tytułem, ale fabuła zapowiada się całkiem nieźle, więc... dlaczego nie? Widzę, że u ciebie w zapowiedziach ogólnie bardzo fantastycznie. Podoba mi się to!
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja planuję uzbierać wszystkie jego książki w tych pięknych wydaniach, a potem zastanowię się nad innymi w innych wydaniach. xD Mam w tej chwili całe trzy egzemplarze: "Mitologię nordycką", "Gwiezdny pył" i "Księgę cmentarną". 8)

   Usuń
 6. W dalszym ciągu żadnej książki Gaimana nie przeczytałam, a tu co i rusz kolejne wychodzą. Wstyd mi niemiłosiernie i nie mam nic na swoją obronę!
  Poza tym Rdza wygląda bardzo obiecująco, może się skuszę (nie, wcale nie dlatego, że ma taką piękną okładkę, skąd ten pomysł?).
  duch lasu

  OdpowiedzUsuń
 7. "Nibynoc" i "Dwie Karty" mnie kupiły, więc kiedy wyjdą postaram się zamówić c:

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że gustujemy w trochę innych książkach ;) Mnie na szczęście nic nie zaciekawiło bo moja lista i tak już jest za długa :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolejny ciekawy miesiąc. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gaiman za mną chodzi i chodzi... a teraz jeszcze MAG zasypuje nas tymi pięknymi wydaniami *o* Ja nawet nie wiem kiedy one wszystkie wyszły! :D U mnie jest całkowita odwrotność niż u TruskaweczkaRecenzjeKsiążek, zaintersowała mnie zdecydowana większość pozycji xD Czy coś ze mną jest nie tak?
  Pozdrawiam cieplutko ;**

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwszy tom "Niepowszednich" mam na półce, wypadałoby go przeczytać, skoro wychodzi już 3 tom :D

  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 12. Dużo ciekawych, ale zwłaszcza NIEPOWSZEDNI <3<3<3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niepowszedni! Pierwszy tom już za mną! <3

   Usuń

layout by oreuis